Dom krásy

You Style

Jarný DETOX

NASTAVME SI V SEBE HARMÒNIU JARNÝM DETOXOM 

Jar jednoducho milujem. Narodila som sa na jar a pre mňa znamená nový štart a začiatok . Všetko sa prebúdza a má novú energiu. Mám potrebu sa zbaviť všetkého starého a upratať si skrine, byt, vyradiť všetko čo nepotrebujem a hlavne vyčistiť svoje telo a myšlienky. Jednoducho sa zbaviť všetkého starého, nepoužívaného, už dávno skončeného. Hľadám nové cesty, ktoré ma posunú vpred. Upratať skrine je ľahké, ale upratať svoje telo a myseľ nie je až také jednoduché.
Telo si skôr zvykne na nové rituály na jar, keď sa všetko zobúdza k životu. Skúsme teda od seba . Prvé čo nás napadne a v dnešnej dobe veľmi často používané slovo je DETOX
Detoxikácia je proces odstraňovania toxínov z tela, alebo ich neutralizácia. Rozmýšľala som, čo by vystihovalo u mňa toto slovo. Myslim, že reštart je ten správny výraz. Krása vychádza zvnútra a pre mňa sú to asi tieto 4 základné pojmy, ktoré si budeme postupne počas tohto týždňa rozoberať bližšie. Začneme všeobecne o všetkých.

STRAVA A PITNÝ REŽIM

Jar nám prináša možnosť zaradiť do svojho jedálnička omnoho viac sezónnej zeleniny a ovocia a prečistiť organizmus. ZELENINA – vhodné sú všetky druhy, no najvhodnejšie artičoka, cvikla, brokolica, ružičkový kel, mrkva, karfiol, čakanka, uhorka, kel, paprika, tekvica, červená kapusta, špenát, naklíčené semená a strukoviny, batat, paradajka a potočnica. Zemiaky a avokáda by ste mali jesť s mierou. Ovocie – medzi najprospešnejšie druhy s najvyšším detoxikačným potenciálom patria čerstvé marhule, bobuľové ovocie (všetky druhy), citrusové ovocie, kivi, mango, melón (červený aj kantalup), papája, broskyne a červené hrozno. S banánmi to nepreháňajte – doprajte si najviac jeden denne. Pokiaľ ide o sušené ovocie, urobíte najlepšie, ak sa mu budete počas týchto dní vyhýbať. Pri dodržiavaní správneho pitného režimu by ste mali vylúčiť nápoje obsahujúce cukor, patria k nim všetky druhy malinoviek. Kávu a alkohol nepite vôbec alebo pite v obmedzenom množstve. Cukor prijímate do tela z kvalitného čerstvého ovocia, nepotrebujete chemicky sladené nápoje. Ak potrebujete osladiť čaj nahraďte biely cukor hnedým cukrom, medom alebo stéviou, ale aj to v obmedzenom množstve. viac vitamínov a zeleninových štiav. Prejdite na šaláty a ľahšiu stravu .

POHYB

V jarných mesiacoch väčšina z nás hľadá spôsob, ako podporiť očistu organizmu po zime. Najprirodzenejší detox je POHYB. Šport je skvelý spôsob, ako svoj organizmus detoxikovať. Čo sa deje pri športe? Pohybová aktivita podporuje činnosť lymfatického systému, ktorého úlohou je zbavovať telo toxínov . To znamená, že nahromadené škodliviny sa vyplavujú formou potu, moču, ale aj dýchaním.

PSYCHOHYGIENA 

Hoci mnoho ľudí sa zameriava na rôzne očisty tela často zabúdajú na očistu mysle. Populárnym pojmom sa stalo slovné spojenie mentálny detox, pod ktorým si môžeme predstaviť akúsi psychohygienu, usporiadanie myšlienok, zbavenie sa chaosu a vytriedenie zbytočností. Jej hlavným cieľom je nadobudnutie duševnej rovnováhy, posilnenie duševného zdravia a kompletný zdravý spôsob života po stránke fyzickej a psychickej. Základom psychohygieny je dopomôcť človeku k ideálnemu duševnému stavu, aby bol spokojný sám so sebou a prijímal sa takým, aký je, aby nachádzal zmysel svojho života a v každej svojej činnosti, aby si vedel vytvárať zdravé sociálne vzťahy a aby vedel milovať a odpúšťať.

STAROSTLIVOSŤ O POKOŽKU, RELAX, SPÁNOK

Koža je vystavovaná najväčšiemu počtu škodlivín takmer nepretržite. Našťastie rovnako nepretržite v našej pokožke prebiehajú aj regeneračné procesy, v ktorých sa produkujú nové a nové kožné bunky a opravujú tie poškodené. Organizmus pomôžete zbaviť sa toxínov aj vďaka kúpeľu, saune či masážam. Že to iba nanesením jednej čistiacej masky nepôjde, to vás isto neprekvapí. Aby sme dosiahli čo najlepší výsledok, musíme detoxikovať zvnútra aj zvonka. Presnejšie povedané, kombinácia správnej stravy a kozmetickej starostlivosť je to pravé orechové. V ajurvédskej medicíne, terapia potením je hlavnou metódou detoxikácie. Naša koža sa chová ako druhé obličky, keď sa potíme niektoré toxíny vylučujeme práve cez kožu. Sauna nam okrem relaxu pomôže z tela vyplaviť množstvo toxínov a zlepšiť pružnosť svalstva. Kvalitná lymfatická masáž zas rozprúdi lymfu a uvoľní zadržané toxíny. Dôležitým krokom k zdravému a tiež štíhlemu telu je aj spánok. Melatonín je evolučne starobylý hormón spôsobujúci ospalosť. Popri spánku zároveň pomáha zosúladiť biologické rytmy všetkých systémov tela. Má aj antioxidačné funkcie. Neokrádajte sa teda zbytočne o nočný odpočinok, naopak, dbajte na to, aby ste spali dost a kvalitne.
Nezabudnite - Čím viac možností pridáte - tým lepší bude výsledok a tým sa budete lepšie cítiť.

Zdravá pleť plná vitamínov

Krása predsa pramení zvnútra a pre pleť, dokonalý vzhľad aj zdravie je prínosom, ak jej doprajete správny pomer a množstvo vitamínov či minerálov.
Reálny stav Vašej pokožky závisí od veku len v malej miere. Dôležité sú vonkajšie a vnútorné faktory ( životné prostredie a životný štýl, stres, stravovanie a každodenná starostlivosť. )
Najvyšší podiel vitamínov, minerálov a ostatných prospešných látok pokožka získava práve zvnútra,“ Vitamíny na pleť dokážu robiť zázraky a zlepšiť tak celkový stav pleti. Výsledkom ich pôsobenia je zdravá pleť. Práve vďaka nim bude Vaša pleť zdravá a mladistvá, ich dostatočné množstvo znižuje riziko vzniku tmavých škvŕn, začervenania, vrások, hrubnutia pleti aj nadmerné suchosti pleti.

VITAMÍN E
Vitamin E silný antioxidant. Je často nazývaný aj ako “Vitamin krásy “ . Jeho hlavnou funkciou vo vzťahu ku koži je jej ochrana pred poškodením slnečným žiarením..Vďaka tomu je jeho aplikácia pôsobí na prevenciu rozvoja vrások a nadmernej pigmentácie.
NÁJDETE HO : V orechoch a v semienkach (mandle, lieskové oriešky, slnečnicové semienka). Zo siedmich skvelých prirodzených potravinových zdrojov vitamínu E sa až päť nachádza v zelenej listovej zelenine. V porovnaní s ostatnými kvalitnými zdrojmi vitamínu E, ako sú napríklad orechy, semená, za studena lisované oleje alebo ryby má navyše zelená listová zelenina veľkú výhodu: nízky obsah tuku. Ak vám obsah tuku v potravinách neprekáža, môžete vitamín E dopĺňať i z olív alebo avokáda. Medzi morskými plodmi bohatými na vitamín E vynikajú krevety, sardinky, treska a losos. 
Tip od Francúzok: prepichnite jednu tobolku vitaminu E a aplikujte na pleť a pokožku okolo nechtov pred spaním.

Aké sú účinky vitamínu E? Najpodstatnejší účinok vitamínu E je antioxidačný. Antioxidanty zabraňujú voľným radikálom v tom, aby poškodzovali bunky. Vitamín E sa preto používa pri liečbe ochorení, kde hrá OXIDAČNÝ STRES veľkú rolu.
Určite ste už videli hrdzu na kovových predmetoch, ktorá vzniká vplyvom oxidácie železa. Podobný proces sa deje v ľudskom tele, keď pri normálnych biologických procesoch vznikajú tzv. voľné radikály. Tie poškodzujú a oslabujú bunky, a tým urýchľujú starnutie .Ich tvorbu zvyšuje najmä fajčenie, žiarenie (napríklad slnečné UV lúče) a znečistené ovzdušie. Ak chcete svoju pokožku chrániť prirodzeným spôsobom, takisto by ste mali voliť častú kombináciu potravín bohatých na vitamín E. 
Má totiž priaznivý vplyv na hojenie rán i jaziev a pomáha preto pri rôznych kožných problémoch. Keďže je skvelým antioxidantom, spomaľuje starnutie a redukuje jemné vrásky. Ak sa v lete často vystavuje slnku, vitamín E vám pomôže zmierniť škodlivé účinky UV žiarenia.

V AKÝCH PRODUKTOCH HO NÁJDEME V NAŠOM DOME KRÁSY ?

VITAMÍNOVÝ KOMPLEX ANTIOXIDANT - SÉRUM 30 ml GISELE DELORME PARIS
Vitamínový komplex je vysokoúčinný antioxidant, obsahuje (5%) vitamínu E - vitamín krásy. Vieme, že je to vitamín života a mladosti. Vitamín E bojuje proti voľným radikálom a ich dôsledkom, ktoré vplývajú na starnutie pokožky. Pomáha udržiavať prirodzenú hydratáciu a aktivuje mikrocirkuláciu.
Nájdete ho samozrejme ako súčasť aj vo viacerých produktoch z tejto značky.

KRÉM NA RUKY EXTREM KOMFORT - 50 ml ANNE SEMONIN PARIS
Intenzívne vyživuje a zároveň zabraňuje starnutiu. Obsahuje Vitamín E: chráni bunky pred voľnými radikálmi a tým pomáha znižovať predčasné starnutie pokožky. Zlepšuje mladistvý vzhľad vašich rúk tým, že ich chráni pred silným pocitom sucha spôsobeným okolitými podmienkami (slnkom, vetrom, chladom) a nadmerným vystavením sa prachu, tvrdej vode. 
Takisto je vitamín E súčasťou viacerých produktoch z tejto značky. Všetky informácie a zloženie si môžete prečítať na našom webe- www.youstyle.sk Produkty sa dajú zakúpiť vo vybraných salónoch, alebo na našom e-shope.

VITAMÍN C
Tento silný antioxidant zohráva významnú úlohu v produkcii kolagénu a pomáha udržať kožu zdravú. Napomáha regenerácii poškodeného tkaniva a v niektorých prípadoch redukuje vrásky. Ak trpíte poruchami pigmentácie - je to super pomocník .Práve preto by mal byt často v našej strave .
NÁJDETE HO : V citrusových plodoch, jahodách, špenáte, brokolici. Prvé miesto v tomto rebríčku nepochybne patrí šípkam - práve týmto červeným plodom. Na popredné priečky patrí aj chutné kiwi. Na vitamín C je bohaté aj bobuľové ovocie. Veľmi vhodné sú hlavne jahody. Skvelým zdrojom vitamínu C je aj kapusta a petržlenová vňať. Samozrejme citróny, brokolica, karfiol.. 
Tip od nás : Vitamín E – vitamíny C a E sú členmi antioxidačnej skupiny, sú účinnejšie spolu, keď pracujú, tak je zaručený SUPER efekt 

Aké sú účinky vitamínu C? Tento mocný a známy vitamín získal svoju popularitu najmä vďaka schopnosti prirodzene zlepšiť vzhľad a stav pokožky, zlepšovať známky starnutia a zvýšiť produkciu kolagénu ako prevenciu pred ochabovaním.
Vitamín C podporuje tvorbu kolagénu,to znamená , že pokožka je pevnejšia, viac vyplnená a jemné linky a vrásky menej viditeľné.
Antioxidačné vlastnosti vitamínu C pomáhajú bojovať proti voľným radikálom a poškodeniam spôsobeným UV žiarením. Pomáha zosvetliť hyperpigmentáciu a hnedé fľaky. Bráni nadmernej produkcii melanínu . Pomáha chrániť pokožku pred slnečným poškodením.

V AKÝCH PRODUKTOCH HO NÁJDEME V NAŠOM DOME KRÁSY ?

HYDRATAČNÝ MULTIVITAMÍNOVÝ FLUID 50ml - GISELE DELORME PARIS
Ľahký hydratačný multivitamínový fluid obsahuje 4 vitamíny, ktoré napomáhajú obnoviť rozjasnenie, tonus a komfort pleti. VITAMÍN C/E - Antioxidant, napomáha redukovať nedokonalosti pleti . Vhodný pre normálnu a kombinovanú pleť. Vaša pleť je bez lesku a hydratovaná po celý deň.
Nájdete ho samozrejme ako súčasť aj vo viacerých produktoch z tejto značky.

ROZJASŇUJÚCE SÉRUM , 30 ml - ANNE SEMONIN PARIS
Zdokonalená formula využíva exkluzívny rozjasňujúci komplex - zmes vitamínu C, morského kvetu a hnedej chaluhy, intenzívne koriguje tmavé škvrny, viditeľne rozjasňuje pleť a redukuje starecké a pigmentové škvrny, pričom zjednocuje farbu pleti. Obsahuje antioxidanty aj vitamin E , ktoré neutralizujú poškodenie spôsobené znečisteným ovzduším, a tiež morské minerály, ktoré pokožku hydratujú a udržujú tak jej žiarivý vzhľad.

ROZJASŇUJÚCI KRÉM SPF 15, 50 ml - ANNE SEMONIN PARIS
Rozjasňujúci krém SPF 15 od Anne Semonin chráni vašu pleť pred vplyvmi okolia, ktoré majú za následok predčasné starnutie. Používa efektívne UV filtre, ktoré sú prvou líniou v ochrane pleti. Detoxikujúce antioxidanty neutralizujú poškodenie spôsobené znečistením vzduchu a vďaka morským minerálom zostáva vaša pleť hydratovaná a žiariaca zdravím. Nájdete ho samozrejme ako súčasť aj vo viacerých produktoch z tejto značky.

VITAMÍN D
Vitamín D sa v organizme syntetizuje, keď je do kože absorbované slnečné žiarenie a cholesterol sa premieňa na vitamín D.
NÁJDETE HO : slnko, morské ryby,losos, tuniak, treska. Slnko je hlavným zdrojom vitamínu D. Najlepší čas pre syntézu vitamínu D je od 10:00 do 15:00. Bežne sa však nachádza aj vo vajíčkach, rybách (najmä losos, mečúň, pstruh, makrela, ale i ďalšie), mliečnych výrobkoch a zastúpenie má aj v potravinách ako huby, tofu či kaviár. 
Tip od nás : Pokiaľ máte radi slnko. Pri bezpečnom opaľovaní tvorba nadmerného množstva vitamínu D nehrozí.

Aké sú účinky vitamínu D? Vitamín D je vitamín rozpustný v tukoch, ktorý výrazne ovplyvňuje procesy v našom tele: od zabezpečenia dodávania vápnika do kostí až po posilňovanie imunitného systému. Vitamín D v podstate ani nie je vitamín. Je to hormón, ktorý sa vytvára v našej koži ako výsledok slnečného žiarenia Zvyčajne ho prijímame z potravín, ale aj slnečných lúčov Vytvára sa ale hlavne endogénne, keď sa ultrafialové lúče zo slnečného svetla dostanú do pokožky a vyvolajú syntézu vitamínu D. Jeho dopĺňanie má viacero pozitívnych účinkov na naše telo - zvyšuje imunitu, stará sa o naše kosti a robí nás šťastnejších. Áno, naozaj. Posilnením imunitného systému vitamínom D, môžeme zabrániť nachladnutiun a liečiť aj chrípku a iné infekcie, bolesti svalov, kostí Reguluje rast normálnych aj nádorových ochorení. Má vplyv na normálnu funkciu pokožky Ovplyvňuje zdravie zubov, a preto je dôležitý pri prevencii mnohých dentálnych problémov. 

V AKÝCH PRODUKTOCH HO NÁJDEME V NAŠOM DOME KRÁSY ?

VZÁCNE SÉRUM , 30 ml- ANNE SEMONIN PARIS
Vzácne sérum účinne omladzuje pleť počas noci, pri čom stimuluje bunkovú aktivitu epidermy. Synergický účinok liečivých esenciálnych olejov vzácnemu séru umožňuje zvyšovať regeneráciu buniek a celkovo rozžiariť vzhľad pleti. Je to komfort vo fľaštičke. Sérum pomáha s hormonálnou rovnováhou a uvoľňuje bunkovú záťaž. Je to riešenie pre unavenú pleť bez života. Obsahuje aj olej z pšeničných klíčkov: pôsobí proti starnutiu, vyživuje, je bohatý na vitamíny E, A K, D a B, ošetruje suchú pleť.
Takisto je vitamín D súčasťou viacerých produktoch z tejto značky.

VITAMÍN A
Vitamín A obnovuje tkanivo a spevňuje pokožku. Ak ho máte dostatok, môže dokonca pomôcť vyhladiť vrásky.
NÁJDETE HO: v mrkve, paprike, mlieku, vaječných žĺtkoch, špenáte i brokolici.

Aké sú účinky vitamínu A? Vitamín A je potrebný pre normálny rast a vývoj tela, obzvlášť pre zdravé kosti a zuby. Vitamín A sa podieľa aj na raste a delení buniek, posilňuje imunitu, je zásadný pri reprodukcii. Má tiež antioxidačné vlastnosti, čo znamená, že nás chráni pred voľnými radikálmi. Chráni sliznice pred infekciami a je základom pre tvorbu fotosenzitívneho pigmentu, dôležitého pre zrak.
Zdravšia pokožka?
Vitamín A sa podieľa na raste, vývoji a dozrievaní epitelových tkanív. Ovplyvňuje zdravotný stav kože, jej vzhľad. Eliminuje vznik ekzémov a rôznych kožných ochorení. Na afty určený nie je, ako sa niektorí domnievajú. Bráni však vysušovaniu pokožky. To je dôvod, prečo tvorí súčasť mnohých kozmetických preparátov. Je vhodný na pleť, na akné, ako tableta či krém. Dostatok vitamínu A sa odráža aj na kvalite nechtov a vlasov. Na vlasy pôsobí tak, že zmierňuje ich suchosť a tým lámavosť, ktorá je eliminovaná aj pri nechtoch. Jeho účinky sú viditeľné tiež pri lepšom hojení rán. Okrem iného za to môžu už spomínané antioxidačné schopnosti.

KDE HO NÁJDEME?

Vitamín A sa nachádza v množstve potravín. Jeho provitamín – betakarotén, nájdeme v žltom, oranžovom a červenom ovocí, v rovnako sfarbenej zelenine, resp. v listovej zelenine. Vitamín A sa v hotovej forme nachádza len v potravinách živočíšneho pôvodu, akým sú pečeň, morské ryby, rybí tuk, syry. Naše telo si však dokáže vitamín A vyrobiť z provitamínov, ktoré sa nachádzajú v potravinách rastlinného pôvodu, akými sú napríklad špenát, brokolica, melón, karotka, paprika, kukurica či marhuľa. K takejto premene dochádza v pečeni, kde sa vitamín A skladuje a v prípade potreby sa uvoľní.. Najlepším zdrojom vitamínu A je však pestrá a vyvážená strava. Najsilnejšie zdroje vitamínu A: hovädzia a jahňacia pečienka, rybie oleje – makrela, losos, tuniak, mliečne produkty – syry (čedar, camembert) vaječné žĺtky, cereálie.
Náš tip : Pomáha zabraňovať vysychaniu, lámaniu vlasov a stará sa o ich posilňovanie a zahusťovanie.

V AKÝCH PRODUKTOCH HO NÁJDEME V NAŠOM DOME KRÁSY ?

ROZJASŇUJÚCE OBNOVUJÚCE SÉRUM 30ml GISELE DELORME PARIS
Rozjasňujúce obnovujúce sérum je dokonalým riešením pre mdlú a/alebo zrelú pleť bez jasu. Bohaté na AHA, sójové proteíny a vitamín A, tento bohatý koncentrát zlepšuje epidermu, napomáha k vyhladeniu, omladeniu a rozjasneniu pleti.Nájdete ho samozrejme ako súčasť aj vo viacerých produktoch z tejto značky.

PHYTAROSA SÉRUM 30 ml ANNE SEMONIN PARIS
Hydraruje vysušenú pokožku počasím a predlžuje opálený vzhľad. Odporúča sa pre suchú alebo veľmi suchú pokožku, je ideálny na ochranu pokožky na dovolenke alebo v chladnom počasí. Olej z makadamových orechov bohatý na vitamín E sa ľahko absorbuje pre hlbokú hydratáciu, zatiaľ čo beta-karotén - bohatý na provitamín A - bojuje proti voľným radikálom a chráni pred predčasným starnutím a zlepšuje kvalitu opálenia. Keď sa používa 30 dní pred slnečným žiarením, posilňuje obranyschopnosť pokožky a zlepšuje kvalitu a trvanie opálenia.

Takisto je vitamín A súčasťou viacerých produktoch z tejto značky.

Čo je VEGAN kozmetika

ČO JE VEGAN BEAUTY?

Dnes sa budeme venovať pojmu VEGAN v kozmetike pre jednu z našich profesionálnych značiek Anne Semonin Paris , ktorú ponúkame v YS Dome Krásy 

Slovo „vegánsky“ sa zvyčajne vzťahuje na potravinové výrobky, ktoré neobsahujú prvky živočíšneho pôvodu.
Avšak vegán platí aj pre produkty, ktoé používame na pokožku.
Pokiaľ ide o kozmetické výrobky, značky ako ANNE SEMONIN rozhodli sme sa rešpektovať zvieratá. Rovnako tak ako aj potravinové výrobky, tak aj kozmetický výrobok sa môže nazývať vegánsky, ak neobsahuje zložky pochádzajúce zo zvierat, ale aj vtedy, ak nebol testovaný na zvieratách. 

Väčšina výrobkov ANNE SEMONIN je vegánska a vyrába sa výlučne z rastlinných zložiek.. Zmesi sa vyrábajú z éterických olejov v spojení s oligo-prvkami, aby vytvorili silný koktail účinných látok, ktorý preniká hlboko do pokožky, pomáha detoxikovať a rýchlo regenerovať

PREČO POUŽÍVAŤ VEGÁNSKE PRODUKTY?

Vegánske kozmetické výrobky a ekologické cítenie idú vždy ruka v ruke. Pri výbere vegánskych výrobkov rešpektujete životné prostredie, živé druhy a konečne svoju vlastnú pokožku. Či už ste vegáni alebo nie, je dôležité dozvedieť sa viac o tom, odkiaľ ingrediencie pochádzajú, ak chcete byť zodpovednejší za svoje kozmetické výrobky.

Jedným z prvkov, ktoré ANNE SEMONIN používa vo svojich zmesiach, je pramenitá morská voda z bretónskeho zdroja s hĺbkou 22 metrov. Odlišuje sa od slanej morskej vody a obsahuje vysokú hladinu horčíka a kremíka. Vysoko aktívny krém Anne Semonin je vyrobený z myrhy, prírodnej živice stromov, ktorá aktivuje kolagén, aby vyhladila pokožku a pomohla zredukovať.

AKO ZISŤIŤ ČI JE PRODUKT VEGÁNSKY?

Vegánske výrobky pre starostlivosť o pleť neobsahujú žiadne živočíšne zložky. Inými slovami, sú vyrobené z rastlín a minerálov, ako aj z bezpečných syntetických prísad. 

Produkt s certifikátom „Clean Beauty“ nemusí byť nevyhnutne vegánsky, alebo naopak. Je na Vás , aby ste zistili, či je na obale logo, alebo aby ste sa uistili, že medzi prísadami nie sú uvedené žiadne živočíšne produkty.

Hoci sme veľmi striktní a dodržiavame všetky postupy, niektoré produkty nie sú úplne vegánske. Väčšina výrobkov ANNE SEMONIN je vegánska, ale kolekcia Extreme Comfort obsahuje včelí vosk, ktorý - ako ostatné zložky - bol starostlivo vybraný pre svoju účinnosť na pokožku, aby ste ju vyživili a dosiahli ten najlepší výsledok.
Pokiaľ máte akékoľvek otázky- napíšte nám na info@youstyle.sk.
Všetky produkty nájdete na našom e-shope. Keďže sme profesionálna značka a sme výhradným distribútorom pre Slovensko a Čechy naše produkty nájdete len vo vybraných kozmetických salónoch. 

Peelingy ako jedna z dôležitých procedúr nielen v salóne, ale aj doma

PEELING je jedna z veľmi dôležitých procedúr, ktoré návrátia Vašej pleti jej žiarivosť a jas pôsobí na celkové zjemnenie a omladenie pleti. Práve odumreté a staré bunky pôsobia tak, že naša pleť vyzerá unavená, šedá a mdlá. Preto je tu pre Vás peeling - procedúra, ktorú zvládnete doma a v salóne a ktorú je potrebné vykonávať raz alebo dvakrát týždenne - závisí od typu pleti Peeling aplikujeme vždy na vyčistenú a dobre odlíčenú tvár. Priblížime si teraz  aké druhý peelingov môžeme využívať :
MECHANICKÝ peeling - Tu ide o mechanické obrusovanie pleti pomocou špeciálnych krémov a pást s brúsiacim účinkom  nie je vhodný pre citlivú a suchú pleť so sklonom k podráždeniu, na kuperóznu pleť a v žiadnom prípade nie na mastnú a aknóznu pleť. Ak sa rozhodenete staviť na domáce suroviny odporúčam buď cukrový alebo soľný.( aj to iba na telo - nie na tvár ) V našom portfóliu YS Dom Krásy ponúkame francúzske profesionálne značky- sú pre nás zárukou kvality a tradície.
Náš tip: Používajte na odlíčenú a čistú pleť gommage (peeling). V ponuke ROZJASŇUJÚCI PEELING - Gisele Delorme ( pre zvýšenie účinku môžete pridať pár kvapiek Arom’Activ séra ) a EXFOLIAČNÁ MASKA - Anne Semonin
ENZYMATICKÝ peeling - Odstráni z pleti pomocou enzýmov nadbytočný maz, odumreté bunky a kožné nečistoty.
Je vhodný pre intenzívne a pritom šetrné hĺbkové čistenie pleti a je ideálny na pleť kuperóznu, citlivú, so sklonom k praskaniu cievok, ale tiež pre suché a mastné typy pleti.
CHEMICKÝ peeling - Ide o kontrolovaný proces. Chemickým peelingom sa riešia kožné problémy ako akné, pigmentové škvrny, jazvičky na pleti po akné, ale zjemňujú sa aj drobné vrásky a viditeľnosť rozšírených pórov.
Po aplikácii chemického peelingu však môžete pociťovať začervenanie a mierne štípanie, čo je prirodzená reakcia organizmu, ktorá je ale priam žiadúca. Všetko je kontrolované v salóne, kde sú na to odborne zaškolení. Všetko závidí od koncentrácie peelingu.
Na výber máme niekoľko chemických peelingov ako napr.: kyselina glykolová, mandľová, salicylová na všetky však platí, že je potrebné opakovať ošetrenie viackrát. Vhodné je aj vyhýbať sa slnku a používať krémy s vysokým ochranným faktorom. V našom portfóliu YS Dom Krásy ponúkame francúzske profesionálne značky- sú pre nás zárukou kvality a tradície OBNOVUJÚCA PEELINGOVÁ MASKA - Anne Semonin - výborný a bezpečný produkt na doma - zahŕňa všetky 3 peelingy v jednom
Na záver by som ešte pridala jednu skvelú myšlienku: “Pracujte s tým čo Vám príroda nadelila a snažte sa z toho vyťažiť maximum“ - takže DAJME ŠANCU KRÁSE  Momentálne doma a neskôr opäť aj v salónoch  neviete si poradiť a vybrať - napíšte nám a my Vám odporučíme najbližší online salón s našou kozmetikou Anne Semonin a Gisele Delorme
Majte krásny deň 

Zbavte sa kruhov pod očami

Anne Semonin

Vďaka vašim slnkom nasiaknutým dňom a skvelému opáleniu sa kruhy pod vašimi očami takmer stratili ... aby sa po lete opäť neúprosne vrátili! Žiadne obavy, povieme vám, ktoré kozmetické procedúry vám pomôžu znovu získať svieži a pokojný vzhľad.

Ako sa tvoria tmavé kruhy?

Mnoho žien, ale aj mužov sa chce zbaviť tmavých kruhov okolo očí.

Očné okolie  je miesto, kde je vaša pokožka tváre najviac krehká a tenká; pri 10 000 žmurknutiach denne sa používa neustále, je citlivá a veľmi zraniteľná.

Čo spôsobuje tmavé kruhy? Pokožka v priebehu času starne, čím sa krvné cievy progresívne zviditeľňujú. Tmavá farba pochádza z krvi, ktorá pod kožou stagnuje. Navyše, keď nebudete mať dostatok spánku, váš obeh sa spomalí a podčiarkne efekt tmavých kruhov v okolí očí.

Aký je rozdiel medzi vačkami a tmavými kruhmi?

Opuch pod očami (vačky) je spôsobený hlavne nadmernou soľou v tele. Ale to nie je všetko: UV žiarenie a voľné radikály môžu tiež prispieť k vašim „opuchom“. Tieto faktory prostredia poškodzujú jemnú pokožku v tejto presnej oblasti a spôsobujú tvorbu vačkov.

Zázračný protivráskový krém na očné kontúry Anne Semonin

Očná zóna nemá veľa kolagénových, elastických a tukových buniek, takže je často suchá. Vaša pokožka sa tak javí ako prepadnutá a tmavá, čím sa vytvára priestor pre vznik vrások.

Aby sa zredukovali tmavé kruhy, očné okolie potrebuje špecifické, hydratačné stimulátory starostlivosti o pleť a krvný obeh.

Zjemnite túto citlivú oblasť použitím séra špeciálne vytvoreného pre krehkú pokožku v okolí očí. Anne Semonin Super aktívne kontúrovacie sérum využíva účinky neurokozmetiky, ktoré odstraňujú stres v okolí očí, uvoľňujú svaly, aminokyselinu lyzín, ktorá pomáha vyhladzovať vrásky.

Nakoniec použite vysoko účinný hydratačný krém na vyživenie a hydratáciu. Zázračný protivráskový krém na očné kontúry je obohatený o morský retinol, ktorý stimuluje obnovu buniek a vyhladzuje vrásky a jemné linky okolo očí.

Zázračný protivráskový krém na očné kontúry má ľahkú textúru a okamžité, trvalé hydratačné pôsobenie, ktoré rieši veľa problémov očnom okolí - jemné línie, vačky a tmavé kruhy - ktorý vám pomôže znovu získať váš jasný a mladistvý vzhľad.

Faktory, ktoré treba brať do úvahy, sú okrem toho nedostatok spánku, zlá strava a dehydratácia alkoholom.

Malé doplnky pre jasný pohľad

Dobrou správou je, že unavené oči možno okamžite riešiť niekoľkými spôsobmi.

Pre žiarivý pohľad siahnite Okamžite rozjasňucúcich ľadových kockách.  Každá malá kocka ľadu je vyrobená z morskej pramenitej vody bohatej na stopové prvky a minerálne soli, ktoré zvlhčujú a zlepšujú pružnosť pokožky. Tieto kocky ľadu špeciálne vyvinuté pre oblasť očí obsahujú: ginkgo biloba na aktiváciu mikrocirkulácie; výťažok z tekvice na okamžité oživenie unavených očí; kyselina hyalurónová na vyplnenie vrások a jemných liniek; a bioflavonoidy na zníženie temných kruhov.

Kocky ľadu uchovávajte v mrazničke najmenej tri hodiny. Ráno po náročnej noci krúživým pohybom aplikujte kocku okolo oblasti očí a potom ju posuňte nadol pod oblasť očí smerom k nosu. Opakujte na druhom oku.

Inokedy môžete na očné viečka aplikovať plátky čerstvej uhorky - bohatej na vodu - alebo zmrazené použité čajové vrecúška.

Posledný tip: Masírujte oblasť očí chrbtom lyžice. Studený kov a kruhový pohyb reaktivujú krvný obeh a redukujú tmavé kruhy.

Gemmoterapia v Arom´Activ sérach

Gisele Delorme

Čo je gemmoterapia?

Odvetvím bylinnej medicíny je gemmoterapia. Terapia využívajúca prírodné vlastnosti rastlinných tkanív: pukov, mladých výhonkov stromov a kríkov. Dá sa definovať ako energetická bunková bylinná terapia. O gemmoterapii sa začalo hovoriť už v stredoveku, na základe alchymistickej filozofie prvýkrát použitá na terapeutické účely. Už v starých liekopisoch sa uvádza používanie pukov stromov. V šesťdesiatych rokoch gemoterapiu vytvoril belgický homeopat Pol Henry. Výsledky svojich výskumných a klinických testov publikoval v roku 1970 a nazval túto novú terapiu „fytoembryoterapiou“. Túto disciplínu neskôr prevzal a rozvinul Dr. Max Tétau, ktorý ju nazval „gemmoterapia“, pôvod názvu pochádza zo slova „gemmae“, „bud“ v latinčine.

Čo je koncentrovaný macerát pukov?

Púčiky sa zbierajú na jar, v okamihu ich vývojového cyklu, macerujú sa čerstvé niekoľko týždňov v zmesi voda-alkohol-glycerín, ktorá má špecifickú úlohu. Získaný extrakt energie prvkov sa nazýva koncentrovaný macerát.

Gemmoterapia využíva embryonálne tkanivá v plnom vývojiChápeme o to lepšie, že púčik je plný toľkého bohatstva, obsahuje všetky poklady kvetu a lístia, ovocia a stonky ... všetko v jednom púčiku.

 

5 spôsobov ako použiť Arom´Activ séra

Gisele Delorme

Čisté koncentráty s použitím účinkov fytoterapie, aromaterapie a gemmoterapie, naše aroma-aktívne séra pomáhajú proti dehydratácii a majú dlhotrvajúce účinky. Sú vhodné na ošetrenie tváre, tela a vlasov. 

Tonizujú, detoxikujú alebo obnovujú a zabezpečujú komplexné výsledky pre telo aj myseľ.
Môžete ich použiť kedykoľvek, keď vaša pokožka potrebuje. Objavte teraz naše 3 Arom´Activ séra.

Ktoré Arom´Activ sérum si vybrať?

Arom´Activ Detox pre zdravú a vyváženú pleť!

Naše Arom´Activ Detox sérum je špeciálne vyvinuté pre preťaženú alebo nedokonalú pokožku! Vysoko koncentrovaná receptúra ​​stimuluje vylučovanie toxínov, pomáha znovu vyvážiť pokožku a stimuluje bunkové dýchanie, aby vaša pokožka bola zdravá a žiariaca. Výhody esenciálnych olejov z cyprusu, tymiánu, šalvie lekárskej, eukalyptu a mäty piepornej tiež pomôžu znížiť stres a vyvážiť vaše emócie pre vnútornú pohodu, ktorú môžete vidieť aj zvonka.

Arom´Activ Tonik slúži na získanie energie a vitality!

Vyvinuté pre unavenú, ochabnutú a mdlú pleť. Arom´Activ Tonik  je váš nový spojenec! Revitalizuje vašu pokožku a zároveň zmierňuje známky únavy. Vaša pokožka získava všetku sviežosť a žiarivosť. Toto je ideálne sérum pre tých, ktorí chcú dobiť svoje batérie a cítiť sa v skvelej kondícii!

Arom´Activ Obnova upokojuje pleť a chráni ju za každých okolností!

Vytvorené pre jemnú alebo zrelú pokožku, Arom´Activ Tonik stimuluje regeneráciu buniek, čím zlepšuje textúru a celkový vzhľad vašej pokožky a zároveň ju chráni pred vonkajšími vplyvmi. Jeho relaxačné vlastnosti sú mnohonásobné, pretože zlepšuje kvalitu spánku a upokoja myseľ.

Ako používať naše Arom´Activ séra?

Personalizácia vášho krému a masky. Naše Arom´Activ séra sa môžu zmiešať s krémom a / alebo maskou, aby poskytovali cielený a optimálny výsledok pre vašu starostlivosť. Všetko, čo musíte urobiť, je pridať 4 až 5 kvapiek séra do krému.

Nadýchnite sa ...

Relaxujte. V aromaterapii sú esenciálne oleje známe svojou schopnosťou zmierniť napätie a upokojiť myseľ. Môžete si aplikovať niekoľko kvapiek na ruky, na zápästia alebo za uši, a tak vychutnávať ich vôňu a emóciu. Sú malé a praktické, takže ich môžete mať po ruke kedykoľvek ich potrebujete k dispozícií (stres pri práci, trochu únavy, relax atď.)

Pridajte si ho do vášho kúpeľa

Ponorenie sa do horúceho kúpeľa je zaručený prísľub relaxácie. Aká radosť z toho, že môžete oddychovať spolu s týmito nádhernými vôňami. Pridajte niekoľko kvapiek arómy do vašho kúpeľa a predĺžte si pohodlie vďaka výhodám esenciálnych olejov!

Ako intenzívne ošetrenie po dobu jedného mesiaca

Naše Arom´Activ séra ako 30-dňová kúra vždy, keď to vaša pokožka potrebuje! Získate výsledky, ktoré budú trvať dlhodobo! Môžete ich použiť pri každej zmene počasia, aby vás sprevádzali pri menopauze, detoxikovali po sviatkoch, počas diétnych období atď.

Pre lokálne použitie
Naše Arom´Activ séra môžu byť tiež použité lokálne na nedokonalosti (rozšírené póry, akné, čierne bodky ...) cielene zamerané!
Naše Arom´Activ séra sú skutočnými kokteilmi esenciálnych olejov, preto sa neodporúčajú tehotným a dojčiacim ženám.
Naše Arom´Activ séra pre vás nie sú žiadne tajomstvá! Nájdete ich na našich webových stránkach tu

Ako si pripraviť RITUÁL KRÁSY v zime?

Gisele Delorme

Zima čoskoro prichádza a s ňou aj jej výhody (ako sviatky, dni voľna), ale aj jej nevýhody (zima). Starostlivosť o pleť je nevyhnutná, aby ste sa prispôsobili zmene počasia čo najlepšie. Objavte teraz tú pravú starostlivosti o pleť, a pripravte sa na chladné počasie.

Čistenie pod známkou mäkkosti

Neprestaňte s čistením pleti! Vedeli ste, že citlivosť pleti sa zvyšuje zlým odstraňovaním líčidiel? Preto je nevyhnutné používať jemné odličovacie prípravky, ktoré nebudú dráždiť vašu pleť. Naše Čistiace pleťové mlieko je  obohatené o mimosa tenuiflora, posvätný strom z Mexika, ktorý je známy svojimi regeneračnými vlastnosťami, odstraňuje líčenie a poskytuje príjemný pocit jemnosti pri aplikácii. Použite náš Rozjasňujúci peeling raz týždenne, aby ste odstránili odumretú pokožku a odhalili prirodzenú žiaru vašej pleti.

Pohodlná hydratácia

Hydratácia je nevyhnutným krokom na obnovenie chýbajúcej kožnej bariéry, a najviac v zime, keď je pokožka silne ovplyvnená chladom. Naše Hydratačné sérum vašu pokožku okamžite hydratuje a upokojí pocity. Je ideálny pre dehydratovanú pokožku, ktorá trpí zmenami teploty.

Aké textúry by sme mali používať na pleť v zime?

Textúra ošetrenia tváre hrá dôležitú úlohu vo vašom rituáli krásy, ale výber správnej textúry krému nie je niečo, čo by ste mohli improvizovať. V zime, kedy je pleť citlivá na zmeny teploty, zaslúži si osobitnú pozornosť. Suchý a studený vzduch oslabuje pokožku, ktorá okamžite reaguje. Ultra jemný reparačný krém určený pre citlivú alebo suchú pleť,  ponúka vašej pleti ideálne pohodlie a ochranu počas zimných období. Tento krém, bohatý na esenciálne kvetinové vosky a rastlinné oleje, intenzívne upokojuje a vyživuje vašu pleť tým, že ju chráni pred vonkajšími vplyvmi.

Aké sú najlepšie zložky v produktoch na sezónne použitie?

Zdravé žiarenie pleti vyžaduje zvlhčenú pokožku. Tento aspekt poskytujú mastné kyseliny v potrave (mastné ryby, ochucovacie oleje ...), ale aj vitamín E (mandle, orechy, lieskové orechy, pistácie, tekvicové semienka ...) a určitá zelenina, napríklad avokádo. Je lepšie ich kombinovať s citrusovými plodmi, pretože prírodný vitamín C chráni vitamín E pred oxidáciou, podieľa sa na syntéze kolagénu pokožky a podporuje mikrocirkuláciu kože, čo je v zime zaujímavé.
Aj keď počas tohto obdobia nám nie je horúco, vodu naše telo stále potrebuje. Keď pijeme menej, neposkytujeme telu dostatok vody na kompenzáciu týchto strát. Takže sme v stave dehydratácie. Aby ste predišli týmto nepríjemnostiam, nie je žiadnym tajomstvom: mali by ste piť vodu (6 až 8 pohárov počas dňa), bylinné čaje, polievku a jesť potraviny bohaté na vodu, ako napríklad ovocie a zeleninu (hruška, jablko, mrkva, papriku, brokolica, šalát atď.).

Y/our odborné rady od Make-up artist Elišky Pichoňskej

5 LÍČIDIEL Y/OUR, KTORÉ BUDEŠ CHCIEŤ SKÚSIŤ čítať

Eliška Pichoňská píše o luxusom ošetrení Anne Semonin

ŽIENKY, ZASLÚŽITE SI ZAŽIŤ „LUXUS“ S ANNE SEMONIN.

ČO JE VEGAN BEAUTY?

Dnes sa budeme venovať pojmu VEGAN v kozmetike pre jednu z našich profesionálnych značiek Anne Semonin Paris , ktorú ponúkame v YS Dome Krásy 

Slovo „vegánsky“ sa zvyčajne vzťahuje na potravinové výrobky, ktoré neobsahujú prvky živočíšneho pôvodu.
Avšak vegán platí aj pre produkty, ktoé používame na pokožku.
Pokiaľ ide o kozmetické výrobky, značky ako ANNE SEMONIN rozhodli sme sa rešpektovať zvieratá. Rovnako tak ako aj potravinové výrobky, tak aj kozmetický výrobok sa môže nazývať vegánsky, ak neobsahuje zložky pochádzajúce zo zvierat, ale aj vtedy, ak nebol testovaný na zvieratách. 

Väčšina výrobkov ANNE SEMONIN je vegánska a vyrába sa výlučne z rastlinných zložiek.. Zmesi sa vyrábajú z éterických olejov v spojení s oligo-prvkami, aby vytvorili silný koktail účinných látok, ktorý preniká hlboko do pokožky, pomáha detoxikovať a rýchlo regenerovať

PREČO POUŽÍVAŤ VEGÁNSKE PRODUKTY?

Vegánske kozmetické výrobky a ekologické cítenie idú vždy ruka v ruke. Pri výbere vegánskych výrobkov rešpektujete životné prostredie, živé druhy a konečne svoju vlastnú pokožku. Či už ste vegáni alebo nie, je dôležité dozvedieť sa viac o tom, odkiaľ ingrediencie pochádzajú, ak chcete byť zodpovednejší za svoje kozmetické výrobky.

Jedným z prvkov, ktoré ANNE SEMONIN používa vo svojich zmesiach, je pramenitá morská voda z bretónskeho zdroja s hĺbkou 22 metrov. Odlišuje sa od slanej morskej vody a obsahuje vysokú hladinu horčíka a kremíka. Vysoko aktívny krém Anne Semonin je vyrobený z myrhy, prírodnej živice stromov, ktorá aktivuje kolagén, aby vyhladila pokožku a pomohla zredukovať.

AKO ZISŤIŤ ČI JE PRODUKT VEGÁNSKY?

Vegánske výrobky pre starostlivosť o pleť neobsahujú žiadne živočíšne zložky. Inými slovami, sú vyrobené z rastlín a minerálov, ako aj z bezpečných syntetických prísad. 

Produkt s certifikátom „Clean Beauty“ nemusí byť nevyhnutne vegánsky, alebo naopak. Je na Vás , aby ste zistili, či je na obale logo, alebo aby ste sa uistili, že medzi prísadami nie sú uvedené žiadne živočíšne produkty.

Hoci sme veľmi striktní a dodržiavame všetky postupy, niektoré produkty nie sú úplne vegánske. Väčšina výrobkov ANNE SEMONIN je vegánska, ale kolekcia Extreme Comfort obsahuje včelí vosk, ktorý - ako ostatné zložky - bol starostlivo vybraný pre svoju účinnosť na pokožku, aby ste ju vyživili a dosiahli ten najlepší výsledok.
Pokiaľ máte akékoľvek otázky- napíšte nám na info@youstyle.sk.
Všetky produkty nájdete na našom e-shope. Keďže sme profesionálna značka a sme výhradným distribútorom pre Slovensko a Čechy naše produkty nájdete len vo vybraných kozmetických salónoch.